Ліцей отримав у подарунок Збірку друкованих матеріалів «100 облич Української революції» та інформаційний довідник з історії Української революції.

23 лстопада ГО «Об’єднання учасників та ветеранів АТО Кременчука» та Міської влади презентували проект «Відродження нації» в Кременчуцькому ліцею №4.

Як повідомляє учасник ГО «Об’єднання учасників та ветеранів АТО Кременчука» Павло Саліков, в рамках цього проекту доцент КрНУ імені Остроградського В.І. Маслак провів для них тренінг за темою «100 років Української революції». На якому подарував ліцею збірку друкованих матеріалів «100 облич Української революції» та інформаційний довідник з історії Української революції.

                                                                    Вісник Кременчука


Учням Кременчуцької ЗОШ №20 презентували проект "Відродження нації"

 

Школа отримала в подарунок Збірку друкованих матеріалів «100 облич Української революції» та інформаційний довідник з історії Української революції.

25 жовтня ГО «Об’єднання учасників та ветеранів АТО Кременчука» та Міської влади презентували проект «Відродження нації» в Кременчуцькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №20.

Як повідомляє учасник ГО «Об’єднання учасників та ветеранів АТО Кременчука» Павло Саліков, в рамках цього проекту доцент КрНУ імені Остроградського В.І. Маслак провів для них тренінг за темою «100 років Української революції». На якому подарував школі збірку друкованих матеріалів «100 облич Української революції» та інформаційний довідник з історії Української революції.


Міськвиконком. Проведення наукової конференції на тему: "Старожитності й давня історія Кременчука"


 До Всеукраїнського Дня бібліотек

                                                                                                                                                            Бібліотека – це той храм,

                                                                                                                                         де завжди народжується

                                                                                                                                        і зберігається духовність

                                                                                                                                         В. Сухомлинський

 

Всеукраїнській День бібліотек – це нагода відзначити важливу роль книгозбірень у сучасному суспільстві, привітати бібліотекарів із професійним святом і подякувати їм за самовіддану працю, яка покликана пропагувати духовність, культуру, освіту.

27.09.2018 р. викладачі кафедри українознавства і студенти спеціальностей «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» та «Менеджмент соціокультурної діяльності» вітали працівників Комунального закладу культури «Кременчуцька міська централізована бібліотечна система для дорослих» із професійним святом, яке відзначають 30 вересня, у день Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії.

Працівниками бібліотеки за участі викладачів кафедри українознавства було проведено захід, присвячений історії та сучасному відродженню ляльки-мотанки: «Лялька-мотанка – берегиня роду». Лялька-мотанка – один із найдавніших символів українців, оберіг, що супроводжував наших предків впродовж багатьох століть. Робили їх на щасливу долю, міцне здоров’я, шлюб. Цей символ і сьогодні не втратив своєї актуальності як оберіг, сувенір.

 

У межах заходу майстриня І. В. Залюбовська провела майстер-клас із виготовлення ляльок-мотанок. Викладачі кафедри, студентство, інші запрошені змогли долучитися до таїнства виготовлення одного з найпоширеніших оберегів українців.  


Стажування асистента кафедри українознавства Дарї Василенко

у Варшавському університеті

 

Асистент кафедри українознавства Даря Василенко в 2017-2018 н. р. отримала стипендію Rządu RP dla Młodych Naukowców, місцем проходження стажування для неї було призначено найкращий університет Польщі – Варшавський університет Інститут історії. Стажування проходило з 1 вересня 2017 року до 30 червня 2018 року. Куратором стажування було призначено професора Катаржину Блаховську. За час стажування Дар’я Василенко відвідала та отримала заліки з десятьох предметів, серед яких: теорія культури, історія народів Європи, господарча історія, соціальна історія, історія Польщі в 1918-1939 роках, польська мова тощо. Як результат програми під керівництвом куратора було підготовлено наукове дослідження польською мовою на тему: «Porównawcza analiza ukraińskiej edukacji w cesarskich (1904-1907) i radzieckich (1943-1953) okresach na przykładzie Połtawskiego obwodu».


У Полтаві презентували книгу «Польська операція».

«Ціна тоталітаризму – мільйони загиблих».

У презентації книги взяли участь Генеральний консул республіки Польща в місті Харкові пан Януш Яблонський, керівник авторського колективу книги, завідувач кафедри українознавства Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського, доктор історичних наук, професор Володимир Маслак, голова Полтавського обласного осередку Спілки поляків України Віктор Маренич, депутат обласної ради Ігор Горжій, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, представники громадських організацій, педагоги,  журналісти.


До 130-річчя від дня народження А. С. Макаренка

Знання історії свого народу, життєвого шляху видатних українців, збереження історичного спадку необхідне для становлення і формування громадської позиції молоді, створює умови для ефективної реалізації творчого потенціалу в інтересах розвитку національно свідомого суспільства. Досвід української педагогічної школи повинен сприяти розповсюдженню її надбань, розвитку системи освіти, підвищенню якості надання освітніх послуг населенню.

13 березня 2018 р. минуло 130 років від дня народження відомого українського педагога і письменника А. С. Макаренка, нашого земляка, одного з засновників системи дитячо-підліткового виховання. З цієї нагоди викладачі кафедри українознавства спільно з працівниками Центральної міської бібліотеки ім. Горького провели захід під назвою: «Життєві і творчі парадокси А. С. Макаренка».

Антон Семенович залишив багату педагогічну спадщину, написав понад 150 творів. Ознайомившись з виставкою, присвяченій творчості Макаренка, присутні дізналися про його педагогічну теорію, специфіку її реалізації.

Велике значення у згуртуванні колективу, на думку Макаренка, відіграють традиції, які дають змогу зберегти досвід минулого і реалізувати наступність поколінь. Великий педагог приділяв увагу вихованню громадянських якостей дітей у сім’ї. Унікальний досвід видатного педагога використовується зараз у всьому світі не тільки у вихованні підлітків, але й у бізнесі.


Студенти на художній виставці

30 вересня з нагоди Дня міста студенти спеціальностей «Бібліотечна, інформаційна та архівна справа», «Менеджмент соціокультурної діяльності» відвідали персональну художню виставку Бориса Сердюка «Кременчук – автограф фарбою…», що пройшла в Кременчуцькій міській художній галереї. На полотнах було представлено багато пейзажів, цікавих побутових сюжетів, а також портрети та зображення тварин. Захоплює яскрава імпресивна техніка майстра, який наносить олійні фарби колоритними мазками, часто використовує мастихін.

Після перегляду представлених робіт студенти вирушили на художній майстер-клас від кременчуцького автора «Місто Кременчук очима художника», що проводився в рамках експозиції. Студенти просто неба мали змогу безпосередньо спостерігати за процесом народження нової картини, розкрити свої творчі здібності, спробувати себе в ролі художників, самотужки написати картину, передавши фарбами власне бачення рідного міста. 


Шановні колеги!!!

Запрошуємо вас прийняти участь у ІІ Всеукраїнській  науково-практичній конференції "Культурні, історичні та соціально-економічні аспекти регіонального розвитку", яка відбудеться 14 листопада 2017 року в Кременчуцькому національному університеті імені Михайла Остроградського.

Детальна інформація щодо конференції в прикріпленому Інформаційному листі.

 

За результатами конференції буде видано збірник наукових праць.

Download
Informlist_nova_redacija.pdf
Adobe Acrobat Document 404.0 KB


ДИЗАЙНЕРИ І КРЕМЕНЧУЦЬКА ЗЕЛЕНА ТОЛОКА

13 квітня студенти пешого курсу спеціальності "Дизайн" долучилися до загальноміської акції "Зелена толока", яка проходила в міському парку Придніпровський. Дякуємо їм за їх завзяту роботу з прибирання території парку.


                                                                                                                                     наступна сторінка