Співробітництво кафедри ГНКМ та Інституту культури Ягелонського університету

Кафедра ГНКМ (завідувач проф. В. І. Маслак) має давню історію співробітництва з Інститутом культури Ягелонського університету. Так, у цьому році спільними зусиллями кафедри та Інституту культури Ягелонського університету було організовано обмін студентами і стажування викладачів КрНУ у Польщі.

У квітні кафедра ГНКМ приймала делегацію студентів з Інституту культури, куратором якої була к. і. н., доц. Ж. М. Осіковіч. Студенти знайомилися не лише з університетом та специфікою підготовки майбутніх фахівців у сфері менеджменту соціокультурної діяльності, але й позанавчальним життям українського студентства.

З 16.05.2019 р. по 19.05.2019 р. у межах обміну між студентами та з метою міжнародного стажування делегація, до складу якої входили студенти і викладачі кафедр ГНКМ (Л. В. Бутко та Д. П. Василенко) та ГЮН (С. О. Мазепа), перебувала в м. Кракові.

Викладачі вивчали педагогічний досвід організації соціокультурного проекту «Полікультура», завданням якого є практична реалізація студентами основних засад менеджменту у сфері культури, формування у студентів професійних і світоглядних компетенцій, комунікативної культури й громадянської зрілості, правової культури та правосвідомості, почуття поваги до інших культур на основі загальнокультурних і національних цінностей. 

 

Програма для студентів теж була насиченою: вони не лише відвідували, але й брали участь в організації соціокультурних заходів, проведених польськими студентами.

КрНУ – платформа для реалізації ідей

українсько-польського фестивалю «Полікультура»

Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського і кафедра гуманітарних наук, культури і мистецтва 10-12 квітня приймала делегацію польських студентів з Інституту культури Ягелонського університету (м. Краків). Міжнародний культурний обмін здійснюється в межах фестивалю «Полікультура», який традиційно відбувається в Кракові. Очолювала групу викладач Ягелонського університету, к.і.н. Осіковіч Ж. М.

Студентам польської делегації було запропоновано надзвичайно насичену культурну програму: знайомство зі студентами, університетом, майстер-клас із живопису, екскурсію містом, відвідування музеїв Кременчука тощо.

Слід зазначити, що кафедра ГНКМ має давні науково-культурні зв’язки з науково-навчальними установами Польщі.

Так, завідувач кафедри В. І. Маслак у 2012 р. отримав стипендію в межах програми Інституту історії Варшавського університету; у 2013 р. завідувачем кафедри В. І. Маслаком та доцентом кафедри В. О. Кротом було отримано гранти від Ягелонського та Варшавського університетів, у межах яких були презентовані напрацювання в галузі історіографічних досліджень; з 01.09.2017 р. по 30.06.2018 р. асистент кафедри Д. П. Василенко брала участь у Стипендіальній програмі Республіки Польща для молодих науковців у Варшавському університеті. У 2018 р. кафедра брала участь у спільному з Інститутом культури Ягелонського університету та Спілкою поляків Полтавської обл. проекті дослідження «польської операції» в Полтавській обл. в 30-х рр. ХХ ст. Результатом практичного використання ретроспективної архівної інформації, опрацювання справ репресованих з архівних фондів СБУ стала праця «Польская операция» в Полтавской области в 30-х годах ХХ века».

 

У травні заплановано відвідування Польщі студентами нашого університету.  

Вітаємо з перемогою!

10 квітня 2019 р. в Центральноукраїнському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка (м. Кропивницький) відбулася підсумкова студентська конференція переможців ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Історія та археологія».

На підставі виступу учасників та об’єктивної оцінки поданих робіт конкурсна комісія визначила переможців, серед яких і студентка гр. ДЗ-15-1 Удрас Анна, яка посіла ІІІ місце.

 

Вітаємо молодого дослідника та її наукового керівника – асистента кафедри гуманітарних наук, культури і мистецтва Василенко Д. П.– і зичимо нових звершень! 

Україна – Франція: багатогранність культур

3 квітня доценти кафедри гуманітарних наук, культури і мистецтва Саранча В. І. та Шабуніна В. В. провели круглий стіл «Україна – Франція: багатогранність культур», під час якого студенти 1 та 2 курсів спеціальностей «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа», «Менеджмент соціокультурної діяльності» мали можливість поспілкуватися зі студентом за обміном із Франції – Антуаном Ольє, дізнатися про освіту в Європі та життя й дозвілля французької молоді.

Як з’ясувалося, Антуан родом із провінції Бретань, що розташована в північно-західній частині Франції на великому півострові, між протокою Ла-Манш і Біскайськоюзатокою.Під час діалогу з гостем англійською мовою студенти дізналися про одну з найцікавіших провінцій Франції з її численними пам’ятками архітектури, що нагадують епоху Середньовіччя.

Українські студенти запитували також про особливості французького менталітету, найпопулярніші фестивалі, яскраві події Франції, працевлаштування молоді, враження від України та Кременчука. Не залишилися поза увагою питання національної кухні, звичаїв і культурних традицій. Під час чаювання студентиділилися мріями та планами на майбутнє. Антуан виявився відкритим і комунікабельним – із задоволенням розповідав про свою родину, місто, в якому виріс, захоплення музикою і спортом, про навчання і друзів.

Особливо всім присутнім сподобався інтелектуальний двобій, у якому кожен міг позмагатися з Антуаном у знанні географії, мистецтва й культури Франції.

 

Зустріч стала справді цікавим заходом, що сприяє міжкультурній комунікації та особистісному розвитку

Вітаємо з перемогою!

27 березня 2019 р. в Одеському національному політехнічному університеті відбулася підсумкова студентська конференція переможців ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа».

На підставі виступу учасників та об’єктивної оцінки поданих робіт конкурсна комісія визначила переможців, серед яких і студентка гр. БІС-18-1м Гречин Ірина, яка посіла ІІІ місце.

 

Вітаємо молодого дослідника та її наукового керівника – доцента кафедри гуманітарних наук, культури і мистецтва Тур О. М.– і зичимо нових звершень!

Ліцей отримав у подарунок Збірку друкованих матеріалів «100 облич Української революції» та інформаційний довідник з історії Української революції.

23 лстопада ГО «Об’єднання учасників та ветеранів АТО Кременчука» та Міської влади презентували проект «Відродження нації» в Кременчуцькому ліцею №4.

Як повідомляє учасник ГО «Об’єднання учасників та ветеранів АТО Кременчука» Павло Саліков, в рамках цього проекту доцент КрНУ імені Остроградського В.І. Маслак провів для них тренінг за темою «100 років Української революції». На якому подарував ліцею збірку друкованих матеріалів «100 облич Української революції» та інформаційний довідник з історії Української революції.

                                                                    Вісник Кременчука


Учням Кременчуцької ЗОШ №20 презентували проект "Відродження нації"

 

Школа отримала в подарунок Збірку друкованих матеріалів «100 облич Української революції» та інформаційний довідник з історії Української революції.

25 жовтня ГО «Об’єднання учасників та ветеранів АТО Кременчука» та Міської влади презентували проект «Відродження нації» в Кременчуцькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №20.

Як повідомляє учасник ГО «Об’єднання учасників та ветеранів АТО Кременчука» Павло Саліков, в рамках цього проекту доцент КрНУ імені Остроградського В.І. Маслак провів для них тренінг за темою «100 років Української революції». На якому подарував школі збірку друкованих матеріалів «100 облич Української революції» та інформаційний довідник з історії Української революції.


Міськвиконком. Проведення наукової конференції на тему: "Старожитності й давня історія Кременчука"


 До Всеукраїнського Дня бібліотек

                                                                                                                                                            Бібліотека – це той храм,

                                                                                                                                         де завжди народжується

                                                                                                                                        і зберігається духовність

                                                                                                                                         В. Сухомлинський

 

Всеукраїнській День бібліотек – це нагода відзначити важливу роль книгозбірень у сучасному суспільстві, привітати бібліотекарів із професійним святом і подякувати їм за самовіддану працю, яка покликана пропагувати духовність, культуру, освіту.

27.09.2018 р. викладачі кафедри українознавства і студенти спеціальностей «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» та «Менеджмент соціокультурної діяльності» вітали працівників Комунального закладу культури «Кременчуцька міська централізована бібліотечна система для дорослих» із професійним святом, яке відзначають 30 вересня, у день Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії.

Працівниками бібліотеки за участі викладачів кафедри українознавства було проведено захід, присвячений історії та сучасному відродженню ляльки-мотанки: «Лялька-мотанка – берегиня роду». Лялька-мотанка – один із найдавніших символів українців, оберіг, що супроводжував наших предків впродовж багатьох століть. Робили їх на щасливу долю, міцне здоров’я, шлюб. Цей символ і сьогодні не втратив своєї актуальності як оберіг, сувенір.

 

У межах заходу майстриня І. В. Залюбовська провела майстер-клас із виготовлення ляльок-мотанок. Викладачі кафедри, студентство, інші запрошені змогли долучитися до таїнства виготовлення одного з найпоширеніших оберегів українців.  


Стажування асистента кафедри українознавства Дарї Василенко

у Варшавському університеті

 

Асистент кафедри українознавства Даря Василенко в 2017-2018 н. р. отримала стипендію Rządu RP dla Młodych Naukowców, місцем проходження стажування для неї було призначено найкращий університет Польщі – Варшавський університет Інститут історії. Стажування проходило з 1 вересня 2017 року до 30 червня 2018 року. Куратором стажування було призначено професора Катаржину Блаховську. За час стажування Дар’я Василенко відвідала та отримала заліки з десятьох предметів, серед яких: теорія культури, історія народів Європи, господарча історія, соціальна історія, історія Польщі в 1918-1939 роках, польська мова тощо. Як результат програми під керівництвом куратора було підготовлено наукове дослідження польською мовою на тему: «Porównawcza analiza ukraińskiej edukacji w cesarskich (1904-1907) i radzieckich (1943-1953) okresach na przykładzie Połtawskiego obwodu».


У Полтаві презентували книгу «Польська операція».

«Ціна тоталітаризму – мільйони загиблих».

У презентації книги взяли участь Генеральний консул республіки Польща в місті Харкові пан Януш Яблонський, керівник авторського колективу книги, завідувач кафедри українознавства Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського, доктор історичних наук, професор Володимир Маслак, голова Полтавського обласного осередку Спілки поляків України Віктор Маренич, депутат обласної ради Ігор Горжій, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, представники громадських організацій, педагоги,  журналісти.


До 130-річчя від дня народження А. С. Макаренка

Знання історії свого народу, життєвого шляху видатних українців, збереження історичного спадку необхідне для становлення і формування громадської позиції молоді, створює умови для ефективної реалізації творчого потенціалу в інтересах розвитку національно свідомого суспільства. Досвід української педагогічної школи повинен сприяти розповсюдженню її надбань, розвитку системи освіти, підвищенню якості надання освітніх послуг населенню.

13 березня 2018 р. минуло 130 років від дня народження відомого українського педагога і письменника А. С. Макаренка, нашого земляка, одного з засновників системи дитячо-підліткового виховання. З цієї нагоди викладачі кафедри українознавства спільно з працівниками Центральної міської бібліотеки ім. Горького провели захід під назвою: «Життєві і творчі парадокси А. С. Макаренка».

Антон Семенович залишив багату педагогічну спадщину, написав понад 150 творів. Ознайомившись з виставкою, присвяченій творчості Макаренка, присутні дізналися про його педагогічну теорію, специфіку її реалізації.

Велике значення у згуртуванні колективу, на думку Макаренка, відіграють традиції, які дають змогу зберегти досвід минулого і реалізувати наступність поколінь. Великий педагог приділяв увагу вихованню громадянських якостей дітей у сім’ї. Унікальний досвід видатного педагога використовується зараз у всьому світі не тільки у вихованні підлітків, але й у бізнесі.


Студенти на художній виставці

30 вересня з нагоди Дня міста студенти спеціальностей «Бібліотечна, інформаційна та архівна справа», «Менеджмент соціокультурної діяльності» відвідали персональну художню виставку Бориса Сердюка «Кременчук – автограф фарбою…», що пройшла в Кременчуцькій міській художній галереї. На полотнах було представлено багато пейзажів, цікавих побутових сюжетів, а також портрети та зображення тварин. Захоплює яскрава імпресивна техніка майстра, який наносить олійні фарби колоритними мазками, часто використовує мастихін.

Після перегляду представлених робіт студенти вирушили на художній майстер-клас від кременчуцького автора «Місто Кременчук очима художника», що проводився в рамках експозиції. Студенти просто неба мали змогу безпосередньо спостерігати за процесом народження нової картини, розкрити свої творчі здібності, спробувати себе в ролі художників, самотужки написати картину, передавши фарбами власне бачення рідного міста. 


Шановні колеги!!!

Запрошуємо вас прийняти участь у ІІ Всеукраїнській  науково-практичній конференції "Культурні, історичні та соціально-економічні аспекти регіонального розвитку", яка відбудеться 14 листопада 2017 року в Кременчуцькому національному університеті імені Михайла Остроградського.

Детальна інформація щодо конференції в прикріпленому Інформаційному листі.

 

За результатами конференції буде видано збірник наукових праць.

Download
Informlist_nova_redacija.pdf
Adobe Acrobat Document 404.0 KB


ДИЗАЙНЕРИ І КРЕМЕНЧУЦЬКА ЗЕЛЕНА ТОЛОКА

13 квітня студенти пешого курсу спеціальності "Дизайн" долучилися до загальноміської акції "Зелена толока", яка проходила в міському парку Придніпровський. Дякуємо їм за їх завзяту роботу з прибирання території парку.


                                                                                                                                     наступна сторінка