Кафедра українознавства провела презентацію спеціальностей «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» та «Менеджмент соціокультурної діяльності»   

 

18 травня в актовому залі 5 корпусу КрНУ кафедра українознавства провела презентацію спеціальностей 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» та 028 «Менеджмент соціокультурної діяльності» для цьогорічних випускників шкіл – потенційних абітурієнтів.

З вітальним словом до школярів звернувся завідувач кафедри проф. В.І. Маслак, побажавши їм успішно пройти ЗНО та обрати фах за покликом серця.  

Доцент кафедри В.І. Саранча познайомив одинадцятикласників із навчальним закладом, умовами вступу до КрНУ, матеріально-технічною базою, наголосив на затребуваності фахівців, яких готує кафедра українознавства, розповів про нові популярні спеціальності кафедри, сфери застосування професійних умінь і навичок менеджера соціокультурної діяльності та спеціаліста з інформаційної, бібліотечної та архівної справи, назвав первинні посади фахівців, підготовлених кафедрою за цими спеціальностями.

Доцент О.М. Тур провела для гостей майстер-клас із підготовки до ЗНО, захопила присутніх цікавими завданнями з української мови.

До заходу долучилися студенти І-ІІІ курсів спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» та першокурсники спеціальності «Менеджмент соціокультурної діяльності» (куратор доц. Шабуніна В.В.), знявши відеоролик про свої враження від навчання в університеті й підготувавши театралізовану постанову та міні-концерт для запрошених. Присутні захоплено слухали пісню «8-ий колір» гурту «Мотор’ролла» (студ. гр. БІС-16-1 Ольга Оренштейн, Анна Ліпінська), із задоволенням переглядали театралізовану постанову від першокурсників гр. БІС-17-1, МСД-17-1 у виконанні Данилейко Влади, Стеценко Валерії, Грабовської Аліси, Лавецького Влада, поринули у світ танцю сучасного напрямку «Cover girl» зі студенткою гр. БІС-16-1 Кузнєцовою Валерією.

 

Свої запитання до колективу кафедри українознавства та студентів щодо особливостей навчання за представленими спеціальностями випускники шкіл мали змогу поставити під час кави-брейк. Наприкінці презентації доц. В.І. Саранча та доц. В.В. Шабуніна провели екскурсію по університету для майбутніх випускників шкіл. Зустріч пройшла в теплій, дружній атмосфері.


З нагоди дня народження Т. Г. Шевченка кафедра українознавства організувала виставку студентських стіннівок

     9 березня 1814 року – дата, яку пам’ятають усі українці. Бо саме в цей день народився Тарас Григорович Шевченко – найвідоміший український поет, національний герой і символ України та її боротьби.

    Здавалося б, минуло понад два сторіччя, та речі, про які він писав, актуальні й досі. У нього не було сумнівів щодо «українськості» української історії, інтересів Російської імперії на українських землях, демократії, волелюбності, духовності українців, потреби в боротьбі за незалежну державу. Пророк наголошував на зрадництві провідної верстви, у т. ч. через нехтування власною мовою. Можливо, саме в цьому велич і загадка єдиного й унікального поета, генія. Не одне покоління осмислює, оцінює цю знакову постать свого народу з позицій власного сьогодення, з потреби визначення векторів руху в майбутнє, з метою зрозуміти власну ідентичність.

     Завжди Шевченкове свято єднає всіх українців, незалежно від місця проживання. Твори великого українця відомі сьогодні в багатьох країнах світу. У багатьох українських містах проходять заходи, присвячені пам᾽яті Тараса Шевченка.

У КрНУ імені Михайла Остроградського з нагоди дня народження Т. Г. Шевченка кафедра українознавства організувала виставку студентських стіннівок «І мене в сім’ї великій, В сім’ї вольній, новій Не забудьте пом’янути Незлим тихим словом», а доцент кафедри Шабуніна В.В. провела літературну годину «Ми тебе не забули, Тарасе!», у якій активну участь взяли студенти спеціальностей «Iнформаційна, бібліотечна та архівна справа» та «Менеджмент соціокультурної діяльності». Студенти віддзеркалили різні аспекти життєвого і творчого шляху Кобзаря, пригадали його боротьбу, любов до Батьківщини та жертовність заради неї.


КОНКУРС СТІННІВОК

29 вересня 2016 року Кременчук святкував 445-у річницю з дня свого заснування та 73-у річницю звільнення від фашистських загарбників.  У цей же день виповнилося 150 років із дня народження М.С. Грушевського, українського політичного діяча, першого Президента України, історика, літературознавця, письменника.

До цих знаменних дат кафедра українознавства організувала виставки-конкурси студентських стіннівок «За мир і свободу, за Кременчук!» та «Титанічна постать на ниві української історії».

У заходах взяли участь студенти гр. ДЗ-14-1, ФІЛ-14-1,2, ЕМХ-14-1, ЕМХ-14-2, ЕМХ-15-1, МБ-15-1, ТТ-15-1, ДЗН-15-1, І-15-1.

Переможцями конкурсу стіннівок «За мир і свободу, за Кременчук!» визнані гр. ЕМХ-14-2 (Лікенцан Денис, Жиляєв Олександр), ДЗН-15-1 (Замислова Діана).

У конкурсі стіннівок «Титанічна постать на ниві української історії» перемогли гр.АК-14-1 (Остріковська Дар’я), ЕМХ-14-2 (Новіков Юлій, Гулий Богдан).


145 років від дня народження Лесі Українки

25 лютого виповнилося  145 років від дня народження Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач-Квітки), видатної української письменниці, поетеси, перекладача, громадської діячки. 

З нагоди  визначної  дати  викладачі кафедри українознавства разом зі студентами спеціальності «Документознавство та інформаційна діяльність» вирушили в літературно-музичну мандрівку під назвою «Дочка України – Леся Українка», яку разом із колективом організувала  завідувач  бібліотеки-філії №7 ЦБС для дітей. Після закінчення  заходу студенти ознайомилися з книжковою виставкою «Співоча душа України».

 

Під час  уявної мандрівки глядачі дізналися багато цікавих фактів про  життя та творчість Лесі Українки, зачарувалися піснями на її вірші, пройнялися зворушливою атмосферою заходу. На фоні  чудових декорацій   майже справжнього  лісу  присутні, затамувавши подих, слухали уривок з драми-феєрії «Лісова пісня» – один з найкращих поетичних творів світової літератури.


202 роки від дня народження Тараса Шевченка

9 березня  минуло 202 роки від дня народження видатного українського поета, художника, прозаїка, драматурга, політичного та громадського діяча, основоположника нової української літератури Тараса Григоровича Шевченка. Його життєвий і творчий шлях сповнений не лише любові до України, а й готовності втілювати цю любов у реальних справах служіння рідній землі.

Тарас Шевченко  виявися не лише генієм, а й пророком, який передбачив у віршах довгу боротьбу України за свою свободу і незалежність. 

Чудово сказав Іван Франко про значення Тараса Шевченка та його безсмертної творчої спадщини: «Він був сином мужика і став володарем у царстві духа. Він був кріпаком і став велетнем у царстві людської культури. Він був самоуком і вказав нові, свіжі і вільні шляхи професорам та книжним ученим».

Шевченко й сьогодні сучасний: його твори, пройняті демократичними ідеями, набули популярності серед широких народних мас. Його заклик до братерства й любові, до правди й справедливості, а над усе – до волі має всесвітнє значення.

Завжди Шевченкове свято єднає всіх українців, незалежно від місця  проживання. Твори великого українця відомі сьогодні в багатьох країнах світу. У багатьох українських містах пройшли заходи, присвячені пам᾽яті Шевченка.

У нашому університеті з нагоди дня народження Т.Г.  Шевченка доцент кафедри українознавства Шабуніна В.В. організувала виставку студентських стіннівок «Думи Кобзаря живуть між нами». У заході взяли участь студенти гр. РА-14-1, РА-14-2, КН-14-1, І-14-1, АК-14-1, ЕМХ-14-1, ЕТ-14-1, ОА-14-1, МК-14-1, ЕП-14-1, ТР-14-1, ФК-14-1, МН-14-1, ДЗ-14-1, ФІЛ-14-2. У стіннівках студенти віддзеркалили різні аспекти життєвого і творчого шляху Кобзаря, зокрема пригадали його боротьбу, любов до Батьківщини та жертовність заради неї.

 

Кращими визнані стіннівки гр.ДЗ-14-1 (Берт Д., Гензерська Є., Гречин  І., Касян Г.), МН-14-1 (Лопата Д., Худієнко К.), АК-14-1 (Копаєвич О, Данченко Ю., Єременко С.), ЕМХ-14-1 (Рибак Ю., Подтикан О., Гавриленко Н.).

 


9 листопада – День української писемності та мови

Це свято було встановлене в 1997 році указом Президента України на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства й відзначається щороку на честь українського літописця Нестора – послідовника творців слов'янської писемності Кирила й Мефодія, першого українського історика,     видатного письменника та мислителя, ченця Києво-Печерської лаври. Відповідну постанову прийняла Верховна Рада України. Дослідники вважають, що саме з Нестора Літописця починається писемна українська мова.

З нагоди свята доцент кафедри українознавства Шабуніна В.В. організувала виставку студентських стіннівок «Єдиний скарб у тебе – рідна мова». У заході взяли участь студенти гр. РА-14-1, ТР-14-1, ЕМХ-14-1, МН-14-1, КН-14-1, І-14-1, МБ-14-1, ТТ-14-1, СІ-14-1, ЕП-14-1, ФК-14-1, ДЗ-14-1, ДЗ-13-1, ФІЛ-13-1, ФІЛ-14-1 та інші.

Ми переконані, що не лише у день свята, а щоденно кожен громадянин нашої держави має пам’ятати: мова – найбільший скарб будь-якого народу. Тисячоліттями, віками, роками плекала її земля предків, передавала з покоління в покоління, вкладаючи дедалі більше народну душу й водночас формуючи її. Досвід людства упродовж тисячоліть переконливо доводить, що занепад мови – це зникнення нації. Якщо ж мова стає необхідною і вживається насамперед національною елітою, то сильною й високорозвиненою стає нація та держава.


30.09.2015 року студенти ІІІ курсу разом з асистентом кафедри українознавства Василенко Д. П. відвідали виставку Спілки художників України, що проходила в Кременчуцькій художній галереї.


                                                                                                                                     наступна сторінка